Asta øreringe sølv

275,00 DKK 550,00 kr

Asta øreringe er med fine ferskvandsperler og smukke halvædelsten samt rundt vedhæng med zirkonia - de passer perfekt til at mixe med stilrene øreringe, men kan også sagtens bæres alene for et elegant eller råt look, alt efter egen stil!

  • Materiale: 925 sterling sølv / Ferskvandsperler / Sorte hæmatit sten
  • Farve: Sølv / mix.
  • Size: 9 cm
  • Smykkerne bliver leveret i en fin WiOGA smykkeæske
  • E-1094-s

Alle smykker er stemplet med 925, som er en betegnelse for sterling sølv, og stemplet bruges også på de forgyldte smykker. Stemplet må vi bruge, da vi er medlem af dansk ædelmetalkontrol.